Bu kamp Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü, Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi,  Mardin Sağlık Müdürlüğü, Mardin Eğitim ve Araştırma hastanesi, Mardin Valiliği katkıları ile Nusaybin Kaymakamlığı ile Nusaybin Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

MAÜ Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Mehmet Nuri Özbek koordinatörlüğünde gerçekleşen kampa yaklaşık 70 diyabetli çocuk ve 30’un üzerinde doktor, hemşire, diyetisyen, aktivite gözetmenleri, diyabetli abi-ablalar ile diyabetli rol model olacak meslek sahibi kişiler katıldı. Kamp süresince diyabetli çocuklar diyabet ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirirken aktivite ve eğlenceler ile mutlu anlar yaşadılar.

Karlıova’da ahıra giren kurtlar, 50 koyunu telef etti Karlıova’da ahıra giren kurtlar, 50 koyunu telef etti

Diyabet kampları diyabetli çocukların diyabetle yaşamalarını motive etmeleri yanı sıra diyabetli arkadaş ve meslek sahibi olmuş büyüklerini göstererek yalnız olmadıklarını gösteren önemli faaliyetlerdir. Bu kamplar aynı zamanda diyabetleri ile barışık yaşamaları durumunda normal bir ömür sürebileceklerine olan inancı arttırmaktadır.