Yeni kabinenin ilk toplantısı sürüyor: Vaatler ve ekonomideki durum merak ediliyor Yeni kabinenin ilk toplantısı sürüyor: Vaatler ve ekonomideki durum merak ediliyor

TİP’li Ahmet Şık’ın HDP ile ilgili söylediği sözler TİP’te istifalara neden oldu. Şahin Özsoy'un adaylık istifasının ardından yazar Murat Uyurkulak da istifa ettiğini duyurdu.

İstanbul 3. Bölge 29. Sıra milletvekili adayı Özsoy, istifasını Twitter’dan “Öncelikle Ahmet Şık’ı bu çirkin sözlerinden dolayı kınıyor ve affetmiyorum. Bir Karadenizli olarak Kürt yoldaşlarımdan, tüm Türkiye halkı adına özür diliyorum. Özgürlük mücadelemizin ancak kardeşçe yapılması gerektiğine inanıyor ve başka çarenin olduğunu düşünmüyorum. Bu sebeple TİP (Türkiye İşçi Partisi) milletvekili adaylığından ve parti üyeliğinden geri çekiliyor, istifa ediyorum. Biz kazanacağız. Yaşasın Halkların Kardeşliği” sözleriyle duyurdu.

Yazar Murat Uyurkulak da TİP üyeliğinden istifa ettiğini Twitter'dan yaptığı şu paylaşımla açıkladı: "Gördüğüm lüzum üzerine" tip üyeliğinden istifa ediyorum. bekledim, sabrettim, ama ayrı listeyle seçime girmenin hiçbir gerekçesini göremedim. matematik belli. Kürt halkının ve evlatlarının ödediği bedeller belli. ittifakın devrimci duygusuna biraz sadakat yeterliydi, ama olmadı. Devamını da getirmeli: İstanbul 2. bölge seçmeniyim. Oyumu 1 oy Kemal'e 1 oy YSP'ye şeklinde kullanacağım."