Eski milletvekili Irmak’a 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi Eski milletvekili Irmak’a 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi

Önceki gün Diyarbakır’da bir Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bıraktıktan sonra görev yerlerine dönmek için yola çıkan 112 acil sağlık ekibi bir sürücünün yol verme tacizine uğradı.

Kimliği bilinmeyen araç sürücüsü beraberindeki kişilerle birlikte ambulansın önünü kesti ve sağlık emekçilerine saldırmaya başladı.

Saldırıda sağlık çalışanlarından Ş.Ö. ve M.E. bıçakla yaralandı, F.T. ve E.D. darbedildi.

Saldırganların yakalanması için emniyetin çalışma başlattığı belirtilirken, DİSK Dev Sağlık İş Sendikası Diyarbakır Bölge Şube Başkanı Cebrail Akdemir ise bu tür saldırılarda faillerin en ağır cezayı almaları gerektiğini söyledi.

Sağlıkta şiddetin artarak devam ettiğine vurgu yapan Akdemir, şunları söyledi:

“Diyarbakır’da daha bir hafta önce yaptığımız basın açıklamamızda Rize’ye geçmiş olsun dileklerimizi gönderirken; doktor beğenmeyip artık dövmeyi bırakın öldürmeye teşebbüs ediyorsunuz. Eserinizle gurur duyur musunuz? Bizler sağlık emekçileri olarak ölmek istemiyoruz. İşimizi yapara can kurtarmak istiyoruz.

Ne yazık ki Diyarbakır’da 112 acil sağlık hizmeti emekçilerimiz bıçaklı saldırıya uğramış ve yaralanmışlar. Yaralı emekçilerimize acil şifalar diliyoruz. Sağlıkta şiddeti bir daha kınıyoruz. Sağlıkta şiddete dur demek için saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ederek, konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz”