Kabadayı, “Toplumsal kutuplaşmanın olmadığı, insanların birbirlerine sırtını dönmediği, sevgi ve barışın hâkim olduğu bir ülke için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır” dedi.

Yazar Mehmet Kabadayı, seçmenleri sandığa çağıran ve oy kullanmanın en temel ve demokratik yurttaşlık hakkı olduğunu ifade eden bir değerlendirmede bulundu.

Kabadayı, “Oy kullanmak en demokratik yurttaşlık hakkıdır!”  başlıklı çağrısında şu ifadelere yer verdi:

  “Halkların düşü, umudu, yazgısı ve geleceği laiklik, demokrasi, hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük ve barış üzerine olacağı kuşku duyulmaz bir gerçekliktir. Bu gerçeklikten yola çıkarak, sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Toplumsal kutuplaşmanın olmadığı, insanların birbirlerine sırtını dönmediği, sevgi ve barışın hâkim olduğu bir ülke için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Fikri, düşüncesi ve inancı ne olursa olsun, insanların yaşam tarzlarını özgürce yaşayabilecekleri bir ülkeyi hep birlikte var etmek için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Tekçiliğin değil, çoğulculuğun ve insani değerleri savunanların kazanması için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Bürokratik devlet aygıtlarının tümünün eşitlik, özgürlük ve adalet anlayışı içinde demokratikleşmesi ve için sandığa gidip oy kullanmanı tam zamanıdır.

Kendinden olmayan herkesi öteki ilan eden ve dışlayan, sadece ve de sadece ben diyen bir anlayışa karşı biz demek için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Ötekileştirişi, kavgacı, cinsiyetçi ve rançı-sömürücü (bir avuç yandaşı zengin eden) anlayışı ret etmek için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Din, mezhep, inanç, etnik kimlik vb. kavramlar öne çıkarılarak insanları kutuplaştıran anlayışı ret etmek için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Etnik kimlikler, dinler, mezhepler ve inançlar arasında düşmanlıkları körükleyenleri ret etmek için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

HDP’den gözaltılara tepki HDP’den gözaltılara tepki

Laik,  demokratik, eşitlikçi ve özgürlükçü bir Cumhuriyet için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Eşitlikten, sevgiden, demokrasiden ve barıştan yana taraf olmak için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Yüreklere umudu ve sevgiyi aşılamak ve de geleceğe sahip çıkmak için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde, sevgiyi ve barışı önceleyenlerin kazanması için sandığa gidip oy kullanmanın tam zamanıdır.

Haydi, hep beraber oyumuzu kullanalım, geleceğimize sahip çıkalım... Aşk İle.”