İrfan Erdoğan/Almanya

Türkiye'deki cezaevlerinde yatan siyasi tutsak ve depremzedelerle her konuda dayanışmak amacıyla Almanya siyasi tutsaklarla dayanışma sesi platformu (Tutsakların Sesi Platformu) tarafından Bielefeld şehrindeki Teutoburger caddesi üzerinde bulunan uluslararası barış evinin (İnternational Begegnung Zentrum) un toplantı salonundan bir toplantı düzenledi.

Fransa'da emeklilik yasası karşıtı eylemler sürüyor Fransa'da emeklilik yasası karşıtı eylemler sürüyor

Saat 15.00 de başlayan toplantıda yapılan konuşmalarda cezaevlerinde özellikle siyasi tutsaklara yapılan insanlık dışı muamelenin son bulmasını ve onların insani koşullarda yaşaması için önündeki bütün siyasi ve ekonomik engellerin kaldırılması istenerek onlarla yaşadığımız her yerde dayanışmanın önemine vurgu yapıldı.

Siyasi tutsakların yanı sıra depremzedelerle de başından beri olduğu gibi dayanışmanın önemine vurgu yapılarak "Her alanda yaratıcı davranarak elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz" denildi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak kamuoyunun bundan sonra da duyarlı davranmasına dikkat çekilerek toplantı sonlandırıldı.