Amed KESK Şubeler Platformu, KHK’lerle hukuksuzca görevlerinden ihraç edilen kamu emekçilerinin iadeleri için başlattıkları eyleminin 61. Haftasında açıklama yaptı.

Yenişehir ilçesi Hazal Park'ta gerçekleştirilen eyleme Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Nejla Kurul da katıldı.

Hazal Park’ta yapılan açıklamayı Tüm Bel sen şube eş başkanı Mehmet Candar okudu.

KHK'lilerin işlerine dönmesi talebiyle gerçekleştirilen eylemin 61'inci haftasında, "Ülkedeki bütün antidemokratik uygulamalara son verin" çağrısı yapıldı.

Antidemokratik uygulamalara son!

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Mehmet Candar, “KHK'lerin kamu emekçilerini örgütsüzleştirmenin, tüm toplumu bastırma, örgütsüz kılmanın aracı olarak kullanan politikalarına son verilmelidir. Anayasa ile taraf olunan, özellikle AİHM ve uluslararası sözleşmelere bağlı kalınarak son günlerde artan ve toplumsal barışı bozan hak ihlalleri politikalarından vazgeçilmelidir. Bir kez daha tekrar ediyoruz; hukuksuzca ihraç edilen arkadaşlarımızı derhal göreve iade etmeye ve ülkedeki bütün antidemokratik uygulamalara son vermeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Patnos Belediye Eşbaşkanları gözaltına alındı Patnos Belediye Eşbaşkanları gözaltına alındı