Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı ve Yönetim Kurulu Üyeleri 2023-2024 sezonu için hedefledikleri “Yükseliş Sezonu” kapsamında yapılan faaliyetleri değerlendirdi.

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amedspor, yeni sezonun ilk maçını bu bu pazar günü kendi evinde Denizlispor ile yapacak. Geçtiğimiz aylarda yapılan Olağan Genel Kurul'da seçin yeni yönetimin en büyük hedefi takımlarını bulunduğu ligden çıkarmak. 

Yeni sezonun ilk haftasında basın toplantısı düzenleyen yönetim, önceki sezonda yaşananlara ve bu sezonda yapılması gerekenleri değerlendirdi.

“Yükseliş Sezonu” hedeflerine dair açıklama yapan Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı, önemli transferler yaptıklarını ve yeni sezonun ilk maçına güçlü bir hazırlık içinde olduklarını söyledi.

‘Amedspor, bir değer, duruş ve yaşam biçimidir’

Toplantıda konuşan Elaldı, oluşturdukları bir takım ile lige başlayacaklarını, dünyada ve Türkiye’nin her noktasında Amedspor’un büyüklüğünü hissettiklerini ifade ederek, “3 büyüklerden sonra taraftar kitlesi ve camiası olarak gelen takım Amedspordur. Amedspor, bir değer, duruş ve yaşam biçimidir. Bu takımın futbol ve sportif başarısı için elimizden gelen tüm çalışmaları yaptık” dedi.

"Çocukları spor ve sanattan uzak tutmayın"

Ülkede spora verilen önemi yeterli bulmadığını ifade eden Elaldı, çocukların spora ve sanata yönlendirilmesi için çağrıda bulundu ve bu çağrsını da sporun kötü alışkanlıkların önünde engel olmasına bağladı. "Avrupada ya da ileri ülkelerde mahallelerde Amespor kapasitesinde spor komleksleri var. Diyarbakır'da spor yok, hatta Türkiye'de spor yok" diyen Elaldı, okul ve cami için yapılan yatırımlar kadar spora için yapılan yatırımların değerli olduğunu söyledi. 

‘Bölgenin genç çocuklarını topladık ve güzel bir ekip kurduk’

Finansal ve ekonomik dengesizlikten dolayı bazı takımların çok öne çıktığını, bazılarının ise transfer bile yapamadığını söyleyen Elaldı, “Biz bu süreçte manipülasyonların önüne geçmek için çok gizi bir şekilde 1 ay boyunca bütün arkadaşlarımız ile işimizi gücümüzü bıraktık ve çalıştık. Bize gelip burada gerçekten takımın değerini ve kıymetini bilip oynayabilecek sporcuları tercih ettik. Bölgenin genç çocuklarını topladık ve güzel bir ekip kurduk” diye konuştu. 

‘Başarı hikayesini Amedspor’da yazacağız’

Amedspor Kulüp başkanı Aziz Elaldı, 10 günü içinde 20 futbolcu alarak takım kurup kamp sürecine başladıklarını ifade ederek, “Bu futbolcular Türkiye süper liglerinde, kendi liglerinin en iyi topçularını aldık. Karakterli bir takım oluşturduk. Başarı hikayesini Amedspor’da yazacağız” dedi.

Kesinlikle gerginlikten ve çatışmadan uzak duracaklarını, sporun barış ve kardeşlik olduğunu ve kendilerinin de diyalogtan yana olacaklarını söyleyen Elaldı, şunları söyledi:

‘Amedspor’un bilinen sesini bütün dünyaya duyuracağız’

Amedspor Erkan Sasa ile anlaştı Amedspor Erkan Sasa ile anlaştı

“Federasyon ve bürokrasi anlamında çok iyi temaslarımız var. Amedspor’un lobisi çok önemlidir ve bunu açığa çıkardık. Çok güçlü bir lobimiz olduğu için gururlandık. Kulübün binasını komple tadilata aldık. 4 yıldızlı bir otelden daha iyi hale getirdik. Olaya kurumsal yaklaşıyoruz. Amedspor’un bilinen sesini bütün dünyaya duyuracağız. Dünyaya yeni Barcelona geliyor.”

‘Federasyon ile görüşmeler yaptı’

Soruları yanıtlayan Elaldı, DİSKİ ile yaşanan su sorununu konuşarak çözeceklerini söyledi. Amedspor’a uygulanan deplasman yasağı konusunda yaptıkları girişimler ile ilgili ise Elaldı, “Federasyon ile görüşmeler yaptık. Bize maç yaptığımız kulüplerin talepleri doğrultusunda bu yasağın uygulandığını söylediler. Bu sorunu da diyalog yolu ile çözeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

‘Karma iyi bir takım oluşturduğumuzun kanaatindeyiz’

Amedspor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt ise, “Amedspor’un çok büyük olduğunu biliyorduk, bugün burada bu kadar basın mensubunu görünce daha büyük olduğunu gördük” diye söze başladı.

Bozkurt, çok zorlu bir transfer dönemi geçirdiklerini ve çok zorlandıklarını söyleyen Buzkurt, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok ciddi bir kadro kurmak için yola çıktık. Bazı oyuncuları kulüplerinden alamadık, bazıları doğu olduğu için gelmediler. Oyuncu grubuna teşekkür ediyorum. 20 yeni yonucu aldık, bu ligin önemli oyuncuların aldık. Karma iyi bir takım oluşturduğumuzun kanaatindeyiz. Uyum sorunu yaşanacaktır ama kısa sürede bunu sahada aşacağımıza inanıyorum. Önce şehrin ve yönetimin şampiyonluğu hak etmesi gerekir. Yönetim, şehir buna hazır ve hak ediyor.  Üzerimizdeki yükün farkındayız. Ama nasıl baş edeceğimizi çok iyi biliyoruz. Bir ve hep beraber olmamız gerekiyor, ligin en büyük camiası tartışmasız Amedspor’dur. Şampiyon olabilmek için önce şampiyon potasında yer almak gerekiyor.