Arif Bulut/ÖZEL HABER

Bu yıl 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecek olan Amedspor, 2023-2024 sezonunun ilk maçına çıkıyor. Saat 20:00’da kendi evinde Denizlispor’u ağırlayacak olan Amedspor, lige galibiyetle başlamak için dolu tribünlere oynamak istiyor. Peki maça saatler kala şuana kadar kaç tarartar maçı izlemek için bilet aldı? Maça doğru hangi çağrılar yapıldı?

Amedspor ile Denizlispor 2023-2024 sezonunun ilk haftasında karşı karşıya geliyor. 2’nci Lig’in startının verileceği maçta, Amedspor yeni yönetimi ve kadrosuyla ilk kez seyircinin karşısına çıkacak.

‘Yükseliş Sezonu’ sloganıyla yeni dönemde şampiyon olmayı hedefleyen Amedspor, günlerdir dolu taraftarlı tribünlerle yeni sezonu geçirmek istediğine yönelik çağrılarda bulunuyor. Ancak bu çağrılar, şuana kadar ciddi bir karşılık bulmuş değil. 

Henüz yaklaşık 5 bin taraftar bilet almış

Bu akşam saat 20:00’da oynanacak karşılaşmaya yaklaşık 7 saat kaldı. Edindiğimiz bilgilere göre 35 bin kapasiteli Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak karşılaşma için henüz 5 bin taraftar bilet satın almış durumda.

Elaldı: Takımına sahip çık Amed!

Amedspor’un yeni başkanı Aziz Elaldı bugün yaptığı açıklamada taraftara, “Yönetim, teknik ekip ve futbolcular olarak büyük Amedspor taraftarının desteğiyle gerek saha içinde, gerek saha dışında önümüze çıkabilecek bütün zorlukları yenebileceğimize inanıyor ve bütün taraftarlarımızı kenetlenmeye davet ediyoruz! Hep birlikte başarıp, hep birlikte kazanabilmek için takımına sahip çık Amed!” şeklindeki sözlerle çağrıda bulundu.

Mardin’de lastiklerine ateş edilen Tır 15 araca çarptı Mardin’de lastiklerine ateş edilen Tır 15 araca çarptı

Önceki sezonun ortalaması 12 bin

Göreve geldiği günlerde gazetemize açıklamalarda bulunan Elaldı, önceki sezonda Amedspor’un dolu tribünlere oynamadığını belirtmiş ve şöyle demişti:

“Biz geçen sene 12 bin ortalaması ile oynamışız. Bu Amedspor için çok düşük bir rakam. 35 bin kişilik stadyumda 12 bin kişi, üçte bir doluluğa bile oynamamışız. 30 milyon taraftar kitlesine sahip bir camianın bu ortalama ile oynaması çok kötü aslında. Taraftarımızı istiyoruz. İnşallah bütün maçlarımızı dolu tribünlere oynarız. Bu hem manevi hem de maddi anlamda camiamıza katkı da sağlar.”

Bozkurt: Taraftarımızı bekliyoruz

Amedspor’un yeni teknik direktörü Serdar Bozkurt da taraftara Denizlispor maçı için çağrıda bulundu. Bozkurt, bu hafta yapılan bir basın toplantısında, “Amedspor, tartışmasız büyük bir camia. Bunun farkındayız. Büyük bir taraftar kitlesi var. Açıkçası bu taraftar önünde oyun oynamak hepimizi heyecanlandırıyor. Taraftar önemli. Çünkü taraftarlar takımları ayağa kaldıracak en önemli etkendir” demşti.