TFF 2. Beyaz Grup'ta geçen sezon Play-Off’tan elenen Amedspor Yönetim Kurulu 07.06.2023 tarihinde yapılan toplantıda oy birliğiyle 25.06.2023 tarihinde saat 16:30’da Amedspor Şehmus Özer Tesislerinde yapılmak üzere Olağanüstü Kongre kararı aldı. Kongre için 25.06.2023 tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanmaması halinde çoğunluk aranmaksızın 02.07.2023 tarihinde kongrenin aynı yer ve saatte yapılması da karar altına alındı.

Olağanüstü kongreye bir gün kala Amedspor’da başkan adayı konusunda belirsizlik sürüyor. Amedspor Yüksek İstişare Kurulu’na Aziz Elaldı ve Nurullah Edemen görüşlerini sundu. Ancak İstişare Kurulu’nun başkan adayı konusunda görüşünün henüz netleşmemesinden kaynaklı kongrede çoğunluk sağlanamayacağı ihtimali de ağırlık kazandı.

Amedspor Erkan Sasa ile anlaştı Amedspor Erkan Sasa ile anlaştı

Amedspor taraftar gruplarının merakla beklediği yarınki kongrede çoğunluk sağlanamaması durumunda kongrenin 2 Temmuz’a kalması gündemde. Uzlaşma kültürünün hakim olduğu Amedspor’da başkanlık için tek listeyle girilecek olağanüstü genel kurulda kulübün yeni başkanının 2 Temmuz’da netleşmesi bekleniyor.