Gazeteci Ayşenur Arslan, Ankara'daki bombalı eyleme dair yaptığı değerlendirmeler gerekçesiyle hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Arslan, soruşturma kapsamında bugün evinde gözaltına alındı. Arslan’ın Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne götürüleceğini öğrenildi. 

Soruşturmaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, Arslan'a "örgüt propagandası yapmak" ve "suçu ve suçluyu övmek" suçlamlarının yöneltildi belirtildi. 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Arslan'ın Ankara'daki saldırının ardından kullandığı ifadeler nedeniyle Halk TV ve Arslan hakkında inceleme başlatmış, Halk TV İmtiyaz Sahibi Cafer Mahiroğlu da Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi programının yayından kaldırıldığını açıklamıştı.

62 kişi ile 20 vakıf ve derneğin mal varlığı donduruldu 62 kişi ile 20 vakıf ve derneğin mal varlığı donduruldu

Arslan ne demişti?

Arslan 2 ekimde "Belki o kişi üzerine bomba olduğunu bilmiyordu. Gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız Her şeye aykırı, durup dururken kendini patlatmış. Ankara’da bir arabayı açıp düz kontakla çalıştırmak yerine neden Kayseri'de birini öldürerek ‘Ben geliyorum heeey. Bombalar sırtımızda tabanca belimizde nedir yani..." demişti.