Gazeteci Ölçen davasında ‘yakalama’ kararı beklenecek Gazeteci Ölçen davasında ‘yakalama’ kararı beklenecek

İrfan Erdoğan/Almanya

Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu (ATYG) Yönetim Kurulu adına Eş Başkanlar Nevin Lutz ve Kemal Yalçın, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı.

‘Bu seçim iki parti değil, iki ayrı dünya görüşü arasında olacak’

“Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu (ATYG) olarak Sayın kemal kılıçdaroğlu’nu seçtik ve tekrar seçiyoruz!” başlıklı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Siz sevgili okuyucularımızı, sanatseverleri, arkadaşlarımızı, vatandaşlarımızı da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçmeye davet ediyoruz!

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimi Türkiye’de ilk kez yapılıyor. Bu seçim iki parti değil, iki ayrı dünya görüşünü, iki ayrı yönetim biçimini, iki ayrı karakteri temsil eden Sayın Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasında olacaktır.

Biz ATYG Üyeleri olarak gerçekleri yazan yazarlara, sanatçılara “sanatçı müsveddeleri”, gerçekleri dile getiren bilim insanlarına “Profesör müsveddeleri”, düşüncelerini açıklayan, haklarını almak için mücadele eden gençlere “çapulcu”, kadınlara “sürtük”, “çürük” gibi ağza alınmayacak küfür ve hakaretler yapan, azarlayan, aşağılayan, tepeden bakan, ağzı bozuk bir Cumhurbaşkanını Türkiye’ye layık görmüyoruz.

Biz ATYG Üyeleri olarak sanatçılara, yazarlara değer veren, demokrasi ve özgürlükten yana olan, adil, barışçı, farklı düşünce ve görüşlere saygılı, birleştirici, dürüst, kültürlü bir insan olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına layık görüyor ve seçiyoruz.

Sizleri de Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimine katılmaya ve oylarınızı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na vermeye davet ediyoruz.”