Seçime sayılı günler kala aydın, yazar ve sanatçılardan Yeşil Sol Parti’ye destek açıklamaları devam ediyor.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerini tarihi fırsat olarak değerlendiren Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), bu hedefi için gençler ve kadınlar, aydın, yazar, sanatçı, halklar ve inançların yer aldığı aday listesiyle seçim meydanlarında çalışmalarını sürdürüyor. “Faşizmi geriletme, demokrasiyi kurma” şiarıyla parlamentoda güçlü temsiliyet için 100 milletvekili hedefini önüne koyan Yeşil Sol Parti, “tek adam” rejimine karşı Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek.

Bu stratejisi büyük yankı bulan Yeşil Sol Parti, aydın, sanatçı ve yazarların desteğini almaya devam ediyor.

Sanatçı ve yazarlardan destek

Akademisyen, hukukçu, sanatçı, gazeteci ve yazarlar ile insan hakları savunucularının da aralarında bulunduğu 246 kişi, “Onurlu bir yaşam ve özgür gelecek için oyum Yeşil Sol Parti’ye” açıklaması yaptı. Yeşil Sol Parti’ye destek açıklaması yapanlar arasında akademisyen Nilgün Toker, İnsan Hakları Derneği (İHD) Onursal Başkanı Akın Birdal, ekolojist Beyza Üstün, sanatçı İlkay Akkaya yer aldı.

300 isim desteğini açıkladı

Can Atalay’ın da kayıt işlemleri sonrası milletvekili kayıtları tamamlandı Can Atalay’ın da kayıt işlemleri sonrası milletvekili kayıtları tamamlandı

Gazeteci, akademisyen, aydın, sanatçı, yazar ve kadın hareketi temsilcilerinden oluşan 300 kişi de seçimlerde Yeşil Sol Parti ve Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verilmesi çağrısı yaptı. Yazar Ahmet Nesin, şair Ahmet Telli, oyuncu Halil Ergün, sanatçı Ayfer Düzdaş, Beser Şahin, Diyar, Dino, Kawa, yönetmen Lusin Dink, yazar Meral Şimşek, yazar Necmiye Alpay, yazar Ragıp Zarakolu, sanatçı Serhat Çarnewa, şair Şükrü Erbaş, Yeşil Sol Parti’ye destek açıklamasında, 14 Mayıs seçimlerini Türkiye’nin demokratik dönüşümünü sağlamak amacına dönük bir fırsat olarak gördüklerini belirterek, “Bu çerçevede vaat ettiği demokratik dönüşümü sağlamak için güçlü, demokratik ve çoğulcu muhalefet için Yeşil Sol Parti’ye, öte yandan cumhurbaşkanlığı seçiminde de yaratılan korku rejimini demokratik bir dönüşüme tabi tutma sözü veren Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gazeteciler Yıldırım Türker, Murat Çelikan ve Dicle Anter, Yeşil Sol Parti’nin Şırnak'ın Cizre ilçesinde gerçekleştirilen mitinge katılarak destek verdi. 

Yeşil Sol Parti’ye destek büyüyor

Yazar ve şair Murathan Mungan, akademisyenler Yasemin Özgün ve Mustafa Kemal Coşkun, tiyatro sanatçısı Yılmaz Demiral, oyuncu Mehmet Ali Nuroğlu ile yazar Tanıl Bora, Yeşil Sol Parti’yi destekleyeceklerini açıkladı. (Kaynak: MA)