Hatimoğulları: Oy kullanmayan seçmenler, ülkenin geleceği sizin elinizde Hatimoğulları: Oy kullanmayan seçmenler, ülkenin geleceği sizin elinizde

Tarihi önem atfedilen 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri maratonu devam ediyor. 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçimlerde yüzde 50 artı bir oranın sağlanmamasıyla, seçimler ikinci tura kaldı. 28 Mayıs’ta seçmen bir kez daha sandığa giderek, Cumhur İttifakı adayı Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında oylama yapacak.

Mezopotamya Ajansı’ına konuşan DTK Eş Başkanı Berdan Öztürk, ikinci tur seçimlerine dair yaptığı değerlendirmelerde şu ifadlere kullandı:

“Halkların şunu çok iyi bilmesi gerekiyor: Cumhurbaşkanı sadece AKP veya bir siyasi partinin cumhurbaşkanı değil, yüzyıldır inkar imha asimilasyon üzerine kurulmuş bir zihniyetin temsiliyetidir. Biz bu temsiliyeti düşürme noktasında gereken kararlılığı gösteriyoruz. Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu için de daha güçlü cevap olabilecek şekilde sandıklara gitmeliyiz. Yeni yüzyılın anlayışı, geçen yüzyılın anlayışı olmasın. Yeni yüzyıl onurlu bir barışın ve demokrasinin yüzyılı olsun ve bunu hep birlikte kuralım. Tabi bunu kurmanın adını da ikinci turda cumhurbaşkanı faşist anlayışını ortadan kaldırıp düşürmekle mümkündür. Açık ve net şekilde söylüyoruz, hiçbir kaygıya kapılmadan, Erdoğan ve onun zihniyetine cevap olma noktasında sandıklara gidilmelidir"