BOWER Hastanesi’nin düzenlediği, Diyarbakır’da ilk FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) onaylı Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmaya 30 ayrı ülkeden 626 fotoğrafçı 2.305 fotoğraf karesi ile oldukça yüksek bir ilgi gösterildi.

30 ayrı ülkeden 626 fotoğrafçının gönderdiği 2 bin 305 fotoğrafı ise jüri koltuğuna oturan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Bekir Tuğcu, Dr. Muzaffer Temel, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Berkyürek, Fotono21 Fotoğraf Derneği Başkanı Mehmet Kılıçoğlu ve Fotono21 Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Arcagök değerlendirdi.

Doktorların da jüride yer alması yapılan yarışmanın ‘Sanat Yaşatır’ şeklindeki bakış açısını perçinleştirdi.

Jüri üyeleri ‘Serbest’ ve ‘Hayatın Her Alanında Sağlık’ konulu iki kategoride dereceye giren eserler açıklandı. FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu), TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu), Bower Hospital ve Fotono21 Fotoğraf Derneği her iki kategoride altın, gümüş ve bronz madalyaya hak kazanan eserleri açıkladı.

Iğdır'da çıraklarını yerde süründüren berbere ev hapsi Iğdır'da çıraklarını yerde süründüren berbere ev hapsi

1-fiap altin madalya saglik

Serbest Kategoride kazan isimler

Serbest Kategoride, Türkiye’den Mustafa Öztürk FIAP altın madalyayı,  Özgür Seçmen, TFSF altın madalyayı, Hindistan’dan Pranab Basak, Bower Hospital Altın madalyasını ve yine Türkiye’den Tolga Bölükbaşıoğlu da Fotono21 Fotoğraf Derneği altın madalyasını kazandı.

3 bower altin

Hayatın Her Alanında Sağlık Kategorisinde kazan isimler

Hayatın Her Alanında Sağlık Kategorisinde ise FIAP altın madalyasını Bangladeş’ten Sultan Ahmed Nıloy, TFSF altın madalyasını Türkiye’den Hasan Güzel, Bower Hospital altın madalyasını Türkiye’den Timuçin Sekban ve Fotono21 Fotoğraf Derneği altın madalyasını da Hindistan’dan Sudipta Maulık kazandı.

1 fiap altin madalya

Sanatsal faaliyetlere ve farkındalık etkinliklerine verilen öneme dikkat çekmek için ‘Sanat İyileştirir’ bakış açısıyla zaman zaman sanatsal etkinler düzenleyen Özel Bower Hospital, daha önce de Sabırsızlık Zamanı Diyarbakır sponsorluğu, Şifa Veren Eller Fotoğraf Sergisi, hastane çalışanlarının oynadığı tiyatro gösterisi gibi sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapmıştı.

3-bower altin saglik

Bu yıl düzenlenen yarışmada kazananların açıklanmasından sonra Bower Hospital’dan şu açıklama yapıldı:

“İlimizde ilk defa bu çapta düzenlenen bir fotoğraf yarışmasına katılım gösteren tüm fotoğraf sanatçılarına, organizasyonda emeği geçen tüm hastane çalışanlarına ve özellikle sürecin danışmalığını üstlenen Fotono21 Fotoğraf Derneğine teşekkür ediyoruz.”

2-tfsf altin saglik

Ödül alan fotoğrafların tümüne Bower Hospital instagram sayfasından ya da web sitesinden ulaşabilirsiniz. (Sayfaya gitmek için TIKLA)

Değerli okuyucularımız gazetecilik meslek ilkeleri doğrultusunda, bu içerikte reklam öğelerinin yer aldığını sizlerle paylaşmak istiyoruz.