Bursa Barosu, dün oynanan Bursaspor- Amedspor müsabakasındaki ırkçı saldırılara ilişkin açıklama yaptı. Sanal medya hesabından yapılan açıklamada, konunun hukuki takipçisi olunacağı belirtildi.

Karşılaşma öncesi muhtemel provokasyonlar ve şiddetin önlenmesine ilişkin olarak maç günü Cumhuriyet Başsavcılığı ile iletişime geçtiklerini ifade eden Baro, yetkililerin kendilerine tüm önlemlerin alındığı bilgisini paylaştığını duyurdu.

‘Şiddet eylemelerini kınıyoruz, durumun yasal takipçisi olacağız’

Hatay’da depremin 50'nci gününde enkazdan cenaze çıkarıldı Hatay’da depremin 50'nci gününde enkazdan cenaze çıkarıldı

Baro açıklamasının devamında şu hususları paylaştı: “Tüm bunlara rağmen Bursa’mızı ve Bursaspor’umuzu temsil etmeyen kişilerce, stada 90’lı yılların karanlık faili meçhul cinayetlerine gönderme yapan afişler açılmıştır. Ülkemizde yaşanan deprem afeti nedeniyle milletimizin kenetlenmeye en çok ihtiyacı olan bugünlerde, deprem bölgesinden gelen misafir bir takıma münferit kişilerce gerçekleştirilmiş bu tür eylemlerin karşında olduğumuzu belirtmek isteriz. Bursa Barosu Başkanlığı olarak hiçbir şartta, bu nitelikteki davranışları kabul etmediğimizi, depremin yaralarını sarmaya çalıştığımız günlerde yapılan bu provaksyonları ve şiddet eylemlerini kınadığımızı belirtiyor, durumun yasal takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”