Tutuklu bulunduğu Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nden yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 6 Kasım tarihinde tahliyesine karar verilip tedavi altına alınan Cemal Tanhan’ın sağlık durumu ağırlaştı.

30 yıldır cezaevinde olan 68 yaşındaki Tanhan, felç geçirmesi üzerine 23 Ekim'de Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış, buradan da 27 Ekim günü Eskişehir Şehir Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’ne sevk edilmişti.

Yapılan başvuru üzerine tahliyesine karar verilen Tanhan’ın hastanedeki tedavisine devam ediliyordu.

TTB Merkez Konsey Başkanı Fincancı: Hasta tutukluların cezaevinde tutulması işkencedir TTB Merkez Konsey Başkanı Fincancı: Hasta tutukluların cezaevinde tutulması işkencedir

Refakatçisi olan kızı Ayşe Tanhan, hakkında bilgi verdiği babasının sağlık durumunun kötüye gittiğini paylaştı.

Görüştüğü doktorların ‘Hasta kendini toparlayacak durumda değil’ dediğine aktaran Ayşe Tanhan, “Babam çok zayıf, kemikleri derisini parçalıyor. Babamı bu haliyle tahliye ettiler. Geçen sene verdiğimiz dilekçeye olumlu yanıt verilseydi, babam bu halde olmazdı. Babam konuşma yetisini kaybetti, iletişim kuramıyoruz” dedi. Tanhan, babasının başka bir hastaneye sevk edilmesi yönündeki taleplerinin şuan sonuçsuz bırakıldığını da söyledi. (Kaynak: MA)