2023-2024 yılı yeni futbol sezonunda Diyarbakır Yerel Amatör Ligi’nin isim sponsorluk hakkı AKTEPE A.Ş Amatör liginin olacak.

Amedspor’un sedye ekibine bir yıl sahaya giriş yasağı Amedspor’un sedye ekibine bir yıl sahaya giriş yasağı

2023 -2024 Yeni futbol sezonunda Diyarbakır Amatör Futbol liglerinde mücadele eden Süper Amatör küme, 1’inci Amatör küme ve 2’nci Amatör küme takımların isim hakkını Diyarbakır AKTEPE A. Ş amatör Lig’i olarak devam edecek.

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) binasında bir araya gelinen Diyarbakır yerel Amatör liglerine sponsorluk imza törenine ASKF Başkanı Remzi Dayan, İş insanı Nesih Aktepe, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi spor Dairesi Başkanı Ömer Buğday, Diyarbakır Gençlik ve il müdürlüğü yetkilisi, TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan, TÜFAD Başkanı Abdulsemet Karadaş, Diyarbakır Futbol İl temsilcisi Mehmet Altındağ katıldı.

Sponsorluk bedeli Diyarbakır ASKF’ye nakdi olarak ödenecek

Diyarbakır yerel Amatör ligleri, Diyarbakır Aktepe A. Ş amatör Lig’i olarak isimlendirilecek olan ligde Mücadele edecek süper amatör, 1. Amatör küme ve 2. Amatör küme takımlara destek olarak lige katılım bedelleri olan ASKF yıllık ücret bedeli,  amatör liglere katılım bedeli, katılım sağlayan takımların 1 (bir) adet antrenör lisans bedeli sponsorun verdiği ücreti ile sağlayan AKTRPE A.Ş Firması Sponsorluk bedelini Diyarbakır ASKF’ye nakdi olarak ödeyecektir.