Deprem bölgesinde THY uçağı geç kaldı, yolcular tepki gösterdi Deprem bölgesinde THY uçağı geç kaldı, yolcular tepki gösterdi

Diyarbakır Barosu, Bursa’da ırkçı söylemlerle karşılan Amedspor için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Amed Barosu, Bursaspor deplasmanı için Bursa’ya giden Amedsporlu futbolcuların kaldığı otele giderek onlara küfür, tehdit ve hakaretlerde bulunan bir grup Bursa taraftarıyla buna karşı önlem almayan polis hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Dün gece yaşanan olaya ilişkin Amed Barosu, Amedsporlu futbolcuların katıldığı otelin önüne giden grup hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik”, “genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak”, “hakaret” suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Amedsporluların kaldığı otelin önüne giderek, hakaret, tehdit ve küfürlerde bulunanların kimliklerinin tespit edilmesi istendiği suç duyurusunda, bu kişilerin işlediği sıralanan suçlardan soruşturma başlatılması istenerek, bu kişilerin ayrıca müsabakaları izlemekten men edilmesi istendi.

Suç duyurusunda, yaşananlara müdahale etmeyen polisin “6222 sayılı Sporda Şiddet Ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un 1. Maddesi hükmü gereğince, “müsabakanın yapılacağı yere gidiş ve geliş güzergâhlarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesiyle görevli olduğu hatırlatarak, kolluk amiri ve kolluk görevlilerinin “görevi kötüye kullanma suçunu işlediği” kaydedildi.