İçişleri Bakanlığı'na bağlı kurumlar, vali yardımcılıkları ve kaymakamlıklarda da yüzlerce atama oldu. Bu atamalara göre; Diyarbakır Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet İzmir Urla’ya, Kocaköy Kaymakamı Abdulkadir Umut Kasman, Van İpekyolu’na, Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, Erzurum Yakutiye’ye, Hazro Kaymakamı Salih Sak Çanakkale Ayvacık’a, Eğil Kaymakamı İdris Aslan Sivil toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına, Lice Kaymakamı Muhammed Evlice Çankırı Ilgaz Kaymakamlığına atandı.

Peyas sakinlerinden uyuşturucu kullanımına karşı mücadele kararı Peyas sakinlerinden uyuşturucu kullanımına karşı mücadele kararı

Öte yandan Diyarbakır’da bir değişiklik de vali yardımcılarında oldu. Diyarbakır Vali Yardımcısı Selim Çomaklı Sakarya Kaynarca’ya kaymakam olarak atandı. 

Diyarbakır Vali Yardımcılığı’na İlyas Öztürk ve Fatih Ayaz, Kulp Kaymakamlığı’na Burak Akeller, Hazro Kaymakamlığı’na Doğukan Koyuncu, Lice Kaymakamlığı’na Kerem Yenigün, Eğil Kaymakamlığı’na Volkan Hülür, Kocaköy Kaymakamlığı’na Yusuf Kaptanoğlu, Çüngüş Kaymakamlığı’na Gökhan Dolaş atandı.

Halkların Demokratik Partisi yönetiminde bulunan Kulp, Lice, Kocaköy, Eğil ve Hazro belediyelerine 2019’da kayyım atanmıştı. Belediyeler, 2019’dan bu ayan kayyımla yönetiliyor.