SUR AJANS/ CHP Diyarbakır İl Örgütü 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçim’ine dair milletvekili adaylarıyla birlikte saha çalışmalarının startını verdi. CHP Diyarbakır Milletvekili Adayları Sezgin Tanrıkulu, Ali İhsan Merdanoğlu ve Abdurrahman Ergin, Sur’daki esnafları ziyaret ederek destek istedi. Esnaf ise ekonomik tablonun değişimi için adaylardan söz istedi.

WhatsApp Image 2023-04-16 at 16.08.11

Millet İttifakı’nda İyi Parti’nin dışındaki diğer partiler CHP’nin listesinden Diyarbakır’da seçimlere girecek. Sur’da seçim çalışmalarına başlayan CHP Diyarbakır İl Örgütü, esnaf çıkarması yaptı.

Ekonomiden dert yandılar: Artık bunları göndermenizi istiyoruz

Ülkedeki siyasi tablonun toplum üzerinde bıraktığı etkilerinden dolayı konuşmaktan çekinen esnaflar, tebessüm ederek “Hayırlı olsun” ifadesiyle yetinirken, konuşan esnaflar ise “Artık bunları göndermenizi, bu işsizliği bitirmenizi, ekonomiyi düzeltmenizi istiyoruz” şeklindeki ifadelerle ekonomik tablodan dert yakındı.

Çocuklarının sağlığına kavuşması için destek istediler

Ziyaret sırasında umudunu adaylara bağlayan yurttaşlar da esnaf ziyareti sırasında araya girdi ve taleplerini dillendi. Tanrıkulu’nu durduran bir yurttaş ekonomik durumunun olmadıkları için çocuğunun sağlık sorunlarıyla ilgilenemediğini dile getiriyor ve bunun için yaptığı tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını söylüyor.

Çocuğunun durumunun iyice kötüleştiğini söyleyen babaya Tanrıkulu iletişim için kart veriyor. Babaya yaklaştığımızda durumunun aciliyetini bu kez da anne anlatıyor.

Kılıçdaroğlu: Sandık başından ayrılmayın Kılıçdaroğlu: Sandık başından ayrılmayın

“CHP’yi bu dönem destekleyeceğim”

Bir esnaf da HDP’den önce açılan ve kapattırılan Kürt partilerine atıfta bulunarak, “Ben önceleri CHP’liydim. Ne zaman ki benim partim açıldı siyasette yer aldı ondan sonra ben CHP’ye oy vermedim. Ama bu döneme ben destek vereceğim” ifadeleriyle iktidarda bir değişim olması gerektiğine dikkat çekti.