Doğu ve Güneydoğu’da tüm dikiş makineleri markalarının ve aksesuarlarının satışını yapan AKÇA Makine’nın yeni şubesini açtı.

Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki açılışa DTSO Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Borası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır OSB Müteşebbis Heyeti Başkanvekili Ramazan Şimşek, GÜNTİAD Başkanı Sezai Ayas ile çok sayıda tekstil firması sahibi katıldı.

Garenta Diyarbakır’dan dev fırsat Garenta Diyarbakır’dan dev fırsat

Açılışta konuşan AKÇA Makine Yönetim Kurulu Başkanı Akif Çakmak, “Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu ekonomik süreçte her bir açılış bizlere umut veriyor. İstihdam amaçlı açılışların devamının gelmesini temenni ediyorum. Yeni işyerimiz kentimize, sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, kent ekonomisine ve istihdamına katkı sunan işletmelerin önemine değindi. Önceki gün ilave OSB alanı için ihalenin yapıldığı bilgisini de açılışta paylaşan Kaya, bu alanın da yatırıma açılması için gerekli çalışmaları hızlandıracaklarını aktardı.

Açılışı yapılan AKÇA Makine’nin kentteki tekstil sektörü için önemli olduğunu dile getiren Kaya, “Kentimiz sanayi bölgelerine uzak olduğu için özellikle yatırım çekme anlamında en büyük eksiklerinden biri yedek parça tamamlayıcı unsur diye ifade ettiğimiz işletmelerin de buraya gelmesiydi.

Buraya gelen yatırımcı gidip başka bir alandan eleman ve malzeme getirmeden burada hizmet vermeye devam edecek. Tam da bu tür mekanlar bir fabrika kadar değerlidir bu tür işletmeler. Kentimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Değerli okuyucularımız gazetecilik meslek ilkeleri doğrultusunda, bu içerikte reklam öğelerinin yer aldığını sizlerle paylaşmak istiyoruz.