Diyarbakır'da uçuş sorunu devam ediyor. 1 Ağustos'ta İstanbul'dan Diyarbakır'a gelmek isteyen yolcular yaklaşık 13 saat boyunca havalimanında kalmışlardı. (LİNK) Bu kez de Diyarbakır'dan Ankara'ya gidecek olan yolcular yaklaşık 15 saat boyunca bekletildi. 

Diyarbakır’da dün “teknik arıza” gerekçesiyle saatlerce yolcularını bekleten Anadolu Jet firmasının gece saat 02.05 uçağında da yolcuları mağdur ettiği öğrenildi. Diyarbakır- Ankara TK7143 sefer uçağı 14.00’da hareket etmesi gerekirken, “teknik arıza” gerekçesiyle yolcular saatlerce bekletilmişti. Yolcuların tepkileri üzerine Diyarbakır-Ankara TK 4373 ile 02.05’te ek sefer yapılacağı yolculara mesajla iletildi. Gece 02.05’te giden ve Diyarbakır Havaalanı’nda bekleyen yolcuların uçak seferleri bu seferde sabah saat 05.00’te gerçekleştirildi. 

Mardin’de lastiklerine ateş edilen Tır 15 araca çarptı Mardin’de lastiklerine ateş edilen Tır 15 araca çarptı

Yolcular uçuş seferinden kısa bir süre önce “…07 Ağustos TK4373 Ankara (ESB) uçuşunuz mücbir sebepler gereğince 2 saat 55 dakika tehirli gerçekleştirilecektir. Tahmini kalkış saati 05.00’dir …” şeklinde mesajla bilgilendirildi. Yolcuların ısrarla gerekçe sorması üzerine “teknik arıza var” denilerek, iptal edilen uçak için Ankara’dan parça getirildiği ve teknik arızanın giderilmesi ardından uçuşun gerçekleştirildiği belirtildi. 

Yolcuların duruma tepki gösterdiği, havaalanı içerisine polislerin geldiği ve durumun şikayet edildiği öğrenildi. Diyarbakır'dan Ankara’ya gitmek isteyen yolcular 15 saat mağduriyet yaşarken, kimi yolcular uçuş saatini beklerken banklarda uyudu, kimisi de yerlere oturdu.