Türkiye’nin en ucuz büryanı onlarda ama yiyemiyorlar Türkiye’nin en ucuz büryanı onlarda ama yiyemiyorlar

(SUR AJANS) Diyarbakır’da faaliyetlerini sürdüren gerek kamu gerekse özel bankalara ait ATM’lerdeki nakit sorunu halkı endişelendirmeye başladı.

Diyarbakır’da haftanın ilk iş gününde sabahın erken saatlerinde para çekmek için ATM’lere uğran yurttaşlar, farklı banklardan nakit para çekmek istedi.

Olay Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinin Ofis Semti’nde bulunan Ayhan durağındaki ATM’lerin olduğu bölgede yaşandı.

Sabah saat 10:10 sularında, nakit para çekmek isteyen yurttaşlar ATM’lere uğradı. Birden fazla ATM’de nakit olamadığı işlemini gerçekleştiremeyen yurttaşlar, Ofis’in batısını demek istedi.

Yaklaşık 3 farklı bankaya tüm ATM’lerde nakit para çekmek isteyen bir yurttaş, kartını taktığı hiçbir ATM’den para çekemedi. Tepkisini ATM başında dillendiren yurttaşa aynı sorunu yaşayanlar da katıldı.

ATM başında işlem yapmaya çalışan ve sırada bekleyen yurttaşları önce sessiz bir ortam karşılıyor. Birden fazla bankaya ait ATM’lerde nakit sorunuyla karşılaşan yurttaş, “Bu nedir? Para mı bitmiş?” diye sesini yükseltince aynı mağduriyeti yaşanlarda çıkan sese eşlik etmeye başlıyor ve endişeleri de beraberinde getiren şu diyalog ortaya çıkıyor:

“ -Ben de sabahtandır ATM’leri geziyorum. Ama para vermiyorlar. Burada olacağını düşündüm. Ama yok. Karşıdaki ATM’lere de baktım.

-Anne para yokmuş. -Kızım bir daha dener misin? –Tamam.

-Artık cebimizdeki parayı da mı almaya başlayacaklar? Bankalar neyi amaçlıyor?

-Bu nedir? Yani koca Diyarbakır’da ATM’lerde para yok. Gidişat iyi değil.

-Abi sen para mı yatırdın? –Evet.  –Bak o yaşlı dayıya söyler misin? Gelsin o ATM’den para çeksin. Daha fazla gezmesin.

– Tamam.

–Dayı sen ne kadar para çekeceksin? –Sana ne? Seni ne ilgilendiriyor? –Dayı sakin olur musun? Ben para yatırdım. ATM’ye nakit para girmiş oldu. O yüzden söyledim.

-Abla dayı beni ‘hırsız’ sandı herhalde (Gülüyor)

-Ama bu bankaların bunu yapması mağduriyetten başka değil. Hafta sonu da aynı sorunu yaşadık. Hafta içi de aynı sorunu yaşıyoruz. Ne yapmaya çalıştıklarını anlamıyoruz. Ama bu durumdan insan endişeleniyor.”