Kamu Müteahhitleri Diyarbakır'da bir araya geldi Kamu Müteahhitleri Diyarbakır'da bir araya geldi

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-İş) İzmir Şubesi, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan üyelerinin geriye dönük alacaklarının ödenmesi talebiyle iş bırakarak hastane önünde basın açıklaması yaptı. "İşimiz, ekmeğimiz, geleceğimiz için birleşin" pankartı açılan açıklamaya çok sayıda sağlık emekçisi katıldı. 

Açıklamada konuşan Sağlık-İş İzmir Şubesi Sekreteri Özgür Arslan, Toplu İş Sözleşmesini imzalamalarının ardından 2 ay geçmesine rağmen üniversite yönetiminin işçilerin emeklerini hiçe saydığını söyledi. Yönetimin işçilere yönelik sürekli olarak baskı ve yok sayma uygulamalarını arttırdığını vurgulayan Arslan, "Kurum yönetimi tarafından 2 hafta önce toplu iş sözleşmesinden kaynaklı geriye dönük ödemelerin ilk taksitinin 31 Temmuz'a kadar ödeneceği tarafımıza iletildi. Sendikamızda kurum yönetiminden almış olduğu bilgiler doğrultusunda üyelerimize ödemenin yapılacağı tarihin bilgisini verdi. Ancak üniversite yönetimi geriye dönük ödemenin ilk taksitini yatırmadı" dedi. 

Hastane yönetiminin iş barışını bozduğunu sözlerine ekleyen Arslan, "Buradan Ege üniversitesi yönetimine tekrardan sesleniyoruz, üyelerimizin Toplu İş Sözleşmesi kazanımı olan geriye dönük ödemelerin tek bir seferde yatırılmasını aksi taktirde Türkiye sağlık işçileri sendikası olarak üyelerimizle birlikte eylemlilik sürecini haklarımızı alana kadar sürdürmeye kararlıyız. Hakkımız olanı istiyoruz, haklıyız kazanacağız" diye konuştu.