Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar'ın başlattığı Adalet Nöbeti devam ediyor. Anne Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Urfa Milletvekili Ferit Şenyaşar’ın, 846’ncı gününde Urfa’dan Ankara’ya taşıdığı Adalet Nöbeti, 43’üncü gününde devam ediyor.  

Almanya’daki barış mitingine çağrı: Gün, 'bana ne’ demenin günü değil Almanya’daki barış mitingine çağrı: Gün, 'bana ne’ demenin günü değil

Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından ötürü Meclis Dikmen Kapısından Adalet Bakanlığı’na tekerlekli sandalye ile yürüdü. Elinde “Adalet” yazılı döviz taşıyan Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’a, Yeşil Sol Parti Bingöl Milletvekili Ömer Faruk Hülakü destek verdi.

‘Sisteminiz batsın’

Adalet Bakanlığı önüne gelen Emine Şenyaşar, tutuklu oğlu Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılması isteyerek, “Kaç yıldır adaletin gelmesini bekliyoruz. Böyle adalet mi olur? Sisteminiz batsın”  diyerek tepki gösterdi.

‘Bakan 43 gündür yok'

Şenyaşar ailesi, daha sonra Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile görüşmek istediğini belirtti. Bakanlık çalışanları, bakanın kurumda olmadığını söyledi.

‘Barolardan destek’

Burada bir süre kaldıktan Kızılay Güven Park’a geçen Şenyaşar ailesi, Vanan, Adıyaman, Muş ve Batman Barosu başkanlarıyla bir araya geldikten sonra Meclis’e geri döndü.