Cumhurbaşkanı ve Erdoğan, tepkilere neden olan emekliye yüzde 25 zam hakkında, "Memurlarımıza zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" açıklamasını yaptı. Erdoğan, hayat pahalılığı ve enflasyon hakkında da, "Vatandaşlarımız gönüllerini ferah tutsun, ekonomi kadrolarımız işinin ehli. Enflasyonu yine tek haneye AK Parti kadrolarının düşüreceğine inansınlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, deprem konusunda, "İstanbul için 1,5 milyon konutun dönüşümünü öngörüyoruz, bunun için boşa harcanacak vakit yok. Hiçbir çalışmayı ağırdan alacak durumumuz yok" ifadesini kullandı. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerindeki rakibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Erdoğan, "Kılıçdaroğlu benimle kaç yarışa girdi? 13’te 13 yaptı. Şimdi 14 de, 15 de olsa bu arkadaştan bir şey olmaz. En hayırlısı kendisinin çekilip gitmesi lazım" diye konuştu.

Yıldırım çarpması sonucu 48 küçükbaş hayvan öldü Yıldırım çarpması sonucu 48 küçükbaş hayvan öldü

Erdoğan, sokak hayvanları meselesi için de "Avrupa’da nasıl çözüme kavuşturulduysa aynı uygulamaları hayata geçireceğiz. Sokaklarımızı güvenli hale getirmek görevimiz" dedi.