Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üsküdar'daki Saffet Çebi İlkokulu'nda oyunu kullandı.

Eşi Emine Erdoğan ile gelen Erdoğan, oyunu kullanmadan önce vatandaşlarla fotoğraf çektirdi, çocuklara para dağıttı. Sandık görevlileriyle tokalaşan Erdoğan, kimliği kontrol edildikten sonra oyunu kullandı.

Diyarbakır’da Erdoğan afişleri, seçim yasaklarına rağmen indirilmedi Diyarbakır’da Erdoğan afişleri, seçim yasaklarına rağmen indirilmedi

Erdoğan, "Oyumuzu kullandıktan sonra söylenecek en önemli şey Türk demokrasisi için inşallah bugün sabah itibariyle takipteyim içişleri bakanından da aldığım bilgiye göre olaysız herhangi bir sıkıntı yaşanmadan şu ana kadar süreç devam etti, devam ediyor. Deprem bölgesinde de vatandaşlarımız büyük bir şevkle oylarını kullanıyorlar. Buralarda da herhangi bir sıkıntı yok. Temennim odur ki akşam sayımlardan sonra milletimiz için, Türk demokrasimiz için hayırlısıyla bir geleceği rabbimden niyaz ediyoruz. Ve bütün seçmenlerimizin şöyle hiç endişeye kapılmadan akşam saat 17.00'ye kadar oylarını kullanmaları, Türk demokrasisinin gücünü göstermesi bakımından çok önemli" ifadelerini kullandı.