Meteoroloji 8 ili uyardı Meteoroloji 8 ili uyardı

SUR AJANS/HABER MERKEZİ

Diyarbakır’da bulunan ve aynı zamanda bölgesel sağlık merkezi konumunda olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatılı tedavi gören hastaların yakınları, klima olmadığı için yakınlarını farklı yöntemlerle serinletmeye çalışıyor.

Bugün öğle saatlerinde gazetemize gönderilen görüntülerde Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde yatan bir hasta, yakınları tarafından klima olmadığı için önce kağıt dosyalarla serinletiliyor. Yelleme yöntemine daha fazla dayanamayan hasta yakınları, çareyi daha sonra kendi imkanlarıyla dışarıdan bir vantilatör almakla buldu.

Üniversite yönetimi klimaların olmadığını bilmiyor mu?

Kağıt dosyalarla yelleme yönetimi ve ardından vantilatör alma girişimine dair görüntüler üzerine yaptığımız “Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde ‘klimasızlığa’ alternatif çözüm” başlıklı haberimiz, üniversite yönetimini alarma geçirdi.

Basra sıcaklıklarından etkilenen kentlerin başında olan ve hava sıcaklığının 40 dereceden düşmediği Diyarbakır’da kaydedilen görüntüler sonrası, üniversite yönetiminin apar topar klima siparişi verdiği ve servise klima taktırdığı görüntüleri ortaya çıktı.