İrfan Erdoğan/Almanya

MİG-ZENTRUM tarafından organize edilen ve Türkiye'den şair ve yazar Sezai Sarıoğlu'nun da davetli olarak katıldığı etkinlikte işçi yazar İrfan Erdoğan, yazar Gülseren Kaya, yazar Orhan Akyol, sanatçı Gülsen Gülbeyaz, şair Halil Akyol, Ressam Aslı Filiz, Leyla Dönmez, yazar Noyan Erözçelik, Halil Akyol, Erdal Boyoğlu, sanatçı Orhan Çelik ve yazar Halil İçöz gibi sanatçı ve yazarlar da üç gün boyunca kitaplarından bölümler okuyarak sanatlarını ve ürünlerini tanıtıp konuşma fırsatı buldular.

Kürtçe çocuk oyunu “Nisko” İstanbul’da sahne aldı Kürtçe çocuk oyunu “Nisko” İstanbul’da sahne aldı

Etkinliğin en renkli ve mesaj dolu yanı ise etkinliğin son gününde gerçekleşti. Ayın 18'inde Cumartesi günü, Hamburg cemevi salonunda şair ve yazar Sezai Sarıoğlu ile başlayan "Şiirlerin ve şarkıların beyanı esastır" parolasıyla müzik eşliğinde şiir okuyan Sezai Sarıoğlu kitlelerin okumadan ve yazmadan uzaklaşmasını sorgulayarak "Bari yeni bir başlangıç yapalım" diyerek katılımcıları okumadan vazgeçmemelerini isteyerek ısrarla okumaya davet etti.

Ayrıca etkinliğe katılan Alman müzik grubu Tüten&Blasen de Nazım Hikmet ve Bertolt Brecht'in sanatını ve anlayışını ifade eden müzikleri seslendirerek katılanları coşturarak etkinliğe ve geceye renk katarak büyük alkış topladı...

Samimi ve olgun bir havada başlayan etkinlik yine aynı hava içerisinde gece geç vakitlere kadar sürerek sona erdi.