Diyarbakır’da ev kimi ev sahipleri evleri hasar görenlere ödenen hane başı desteğin kiracılara verilmesini hazmedemiyor. Kiracılara IBAN yollayan kimi ev sahipleri ödenen desteğin kendilerine aktarılması için baskı kurmaya çalışıyor.

Depremden sonra kira fiyatlarına fahiş zam yapan ev sahipleri ve nakliye firmalarının fahiş fiyatlarına bir de kimi ev sahiplerinin kiracılara hane başı ödenen 10 bin TL desteğe göz dikmesi eklendi.

Adliyenin önünde kadına silahlı saldırı Adliyenin önünde kadına silahlı saldırı

Merkez üssü Maraş’ın Pazarcık ilçesi olan depremlerde etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’da evleri hasar alan yurttaşlara hane başı 10 bin TL destek ödemelerinde ev sahipleri ile kiracılar karşı karşıya geliyor.

Kimi ev sahipleri kiracıların hesaplarına yatan 10 bin TL desteğin, ev sahibi olmalarından kaynaklı “kendi hakları” olduğunu belirterek kiracılar üzerinde baskı kurmaya çalışıyor. Kiracılara IBAN yollayan kimi ev sahipleri 10 bin TL destek ödemesinin kendilerine gönderilmesi konusunda baskı yapıyor.

Ev sahiplerinin söz konusu yaklaşımından rahatsızlık duyduklarını ifade eden kiracılar, yetkililerden konuyla ilişkin açıklayıcı bilgilendirmeler bekliyor.