Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçim gündemiyle toplanıyor. Maraş merkezli depremlerde enkaza dönen 11 kentte çalışmalarını sürdüren HDP, dayanışma ve yeniden inşa çalışmalarını değerlendirecek. Seçim hazırlıklarını tamamlayan HDP, Merkez Yürütme Kurulu’nda parti kapatma davası kapsamında gelinen süreci ele alacak.

Seçimlere hangi partiyle girilecek?

Parti Meclisi’nin (PM) 12 Mart’ta gerçekleştirdiği toplantıda aldığı tam yetkiyle toplanacak MYK’nin, kapatma davasına karşı seçimlere Yeşil Sol Parti ile girme eğilimini kararlaştırması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı adayı eğilimi

HDP MYK, Cumhurbaşkanlığı adayı çıkarma eğilimini de yeniden gözden geçirecek ve bu kararı Emek ve Özgürlük İttifakı’nın 16 Mart’ta gerçekleştirilecek toplantısına taşıyacak.

Tek listeyle seçimlere girme önerisi

Akşener'den Erdoğan'a: Sen ülke yönetmiyorsun, rant yönetiyorsun Akşener'den Erdoğan'a: Sen ülke yönetmiyorsun, rant yönetiyorsun

Parti Meclisi toplantısında Emek ve Özgürlük İttifakı’nın bir listeyle seçime girme yönündeki eğilim de MYK’nin gündeminde. MYK’nin sıcak baktığı bu önerinin de Emek ve Özgürlük İttifakı toplantısına taşıyacağı belirtildi. (Kaynak: MA)