Millet İttifakı adına Mansur Yavaş ile kameraların karşısına çıkan Ekrem İmamoğlu, “Anadolu Ajansı 2019’dan bu yana bitkisel hayatta girmiştir. İtibarı sıfırın altındadır. Vatandaşlarımızın asla itibar etmemelidir” dedi. 

Yılmaz’dan asgari ücret açıklaması Yılmaz’dan asgari ücret açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı adına açıklama yaptı.

İmamoğlu, “Yine bir AA vakası gündemde. Anadolu Ajansı 2019 seçimleri itibariyle bitkisel hayata girmiştir ve çıkması için bizim iktidarımızı beklemektedir. AA’nın itibarı sıfırın altındadır. Vatandaşlarımızın asla itibar etmemelerini bildiriyoruz” dedi.

‘Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olacak

İmamoğlu, daha önceki seçimlerde AA’nın AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oy oranlarını yüksek olarak gösterdiğini ve 2019 yılında yaşanan veri kesintisini anımsatarak, şunu söyledi: “13’üncü Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu bu akşam Cumhurbaşkanı olarak ilan edilecektir. Buna inanıyoruz. Veriler üzerinden baktığımızda çok aşağılarda bir orana sahiptir Sayın Erdoğan. Kendi sistemimizle ilgili verilerimiz de var. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüksek çıktığı sandıklara düzenli olarak itirazlar yapılarak bunların AA tarafından sisteme girmemesinin önü açılmıştır. Bu da algı sürecinin kaynağı noktasındadır. Biz buradayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu burada. Birazdan millet ittifakının kıymetli liderleri burada olacak ve bu akşamı buradan takip edecek ve sizi bilgilendireceğiz.”

‘Kılıçdaroğlu önde’

Ardından söz alan Yavaş da 2019 seçimlerini anımsatarak şunları kaydetti: “Elimizdeki verilere göre, yüzde 23,87 net -açılan sandık- gelen sonuçlara göre şu anda Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu öndedir. Bize güvenin bize inanın. Sonuçlar da geldikçe sizi bilgilendireceğiz.” (Kaynak: MA)