Deprem bölgesinde THY uçağı geç kaldı, yolcular tepki gösterdi Deprem bölgesinde THY uçağı geç kaldı, yolcular tepki gösterdi

İsmi Cumhurbaşkanı adaylı konusunda kamuoyunda dillendirilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Her CHP'linin adayı Genel Başkandır. Benim de adayım Genel Başkan'dır” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk TV’den İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Adaylığı hakkındaki soruyu yanıtlayan İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Sahadaydım, döndüm. Tabii ben eve döndüğümde toplantı bitmişti. Toplantıdan sonraki süreç başlamıştı. Olan biteni basından, sosyal medyadan okuyabildim. 11.30 gibi yattım. Konuşulanları biliyorum. Kişisel olarak Genel Başkanımızdan bir telefon falan almadım. İsimlerin verildiği meselesi. Genel Başkanımızın, sayın Akşener'in durumları ile ilgili süreçleri basından takip ettim. Bütün kritik vakaların değişmesi için, düzelmesi için tek rakip var: Rejim. Bizim muhalefet olarak rejime karşı mücadele ettiğimizin farkında olmamız. Bu rejim çocuklarımızı geleceğini, yönetim anlayışımızı tehdit ediyor. İkincisi bu konu ilk defa konuşulmuyor. Dönem dönem bizim tarafta da bu tartışmalar yaşandı. İmamoğlu 16 milyonluk kentin başkanı. Bu mevzuya bizi malzeme etmeyin. İstanbul'un belediye başkanı bu mevzulardan uzak duramaz, ilgilenir. Doğru yürümesi için ilgilenir. Ben bu misyona kendini adamış bir neferim ve bu kavramı her daim kullandım. Ekrem İmamoğlu'nun adaylığı diye bir mesele yok ki.. Her CHP'linin adayı Genel Başkandır. Benim de adayım Genel Başkan'dır”