Güneşten ürettiği enerji ile su ihtiyacını karşılıyor Güneşten ürettiği enerji ile su ihtiyacını karşılıyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce hakkında olduğunu iddia ederek görüntüler paylaşan 'Ali_Yesilda' adlı Twitter hesabı silindi.

Sosyal medya manipülasyonu araştırmacısı Dr. Tuğrul Elmas, hesabın Twitter'a 'Ismet_Ozl' adıyla Nisan 2022'de katıldığını, takipçi topladıktan sonra 'Psikolog Ayşe Minyeli Hanım' olmaya karar verdiğini ortaya çıkardı. Söz konusu hesaptan muhalif gazeteciler hedef alınarak, AK Parti’yi destekleyen paylaşımlar da yapılmış.

Elmas, hesapla ilgili şu bilgileri paylaştı: 

"Bu hesap ilk açıldığı Nisan ayında İsmet Özel'i taklit ediyordu. Sonra hesap büyütülüp Ayşe Minyeli isimli psikolog troll hesabına evrildi. Hesap sonra Nisan'da @___5N1K___ adıyla tweet atmaya başlıyor, ardından @MuhammdYak21 ve en son Ali_Yesilda oluyor. İnce DenizBank'tan dekont aldı yalanını da paylaşıyor. Yani bu hesap henüz küçük bir hesapken aktrollük yapıp AK Partililerden beğeni alarak büyüdü ve propaganda yaptı. O yüzden hesabı takip edince önerilen hesaplar hep AK Partili. Ali_Yesilda hesabı 24 Nisan 2022'de @Ismet_Ozl olarak dünyaya geldi demiştik. Hesabı ilk duyuran ve takip edin diyen isim Menzil cemaatinden Dr. Ali Edizer. Takipçileri de onaylamış hemen Ya bu kişi kandırıldı ya da hesabın arkasındaki kişilerle alakası var. Tweet hala duruyor.”