CHP'nin de MYK toplantı tarihi belli oldu CHP'nin de MYK toplantı tarihi belli oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamayla HDP yönetimindeki belediyelere nasıl kayyum atandığını anlattı. Soylu, "Cumhurbaşkanımız beni çağırdı, Süleyman ben bu HDP'nin belediyelerinden rahatsızım dedi, iki günde hepsini görevden aldık" dedi. 

Soylu'nun açıklamalarının ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Twitter hesabından "Sevgili Kürt kardeşlerim" başlığıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala yayımladığı mesajında, "Bugüne kadar ananızın ak sütü gibi helal olan haklarınızı size teslim etmek için büyük mücadeleler verdik. Analar ağlamasın, yüreklere ateş düşmesin diye çok ciddi çabalar harcadık. Sizler, samimi gayretlerimizin en yakın şahitlerisiniz" diye kaydetti. 

"Elbette eksiklerimiz, yapmak isteyip de yapamadıklarımız olmuştur; fakat Türkiye’ye hak ve özgürlükler alanında kazandırdıklarımız ortadadır" diyen Erdoğan, Kürtleri kimsenin tehdit edemeyeceğini ve anaların bir daha ağlamayacağını iddia etti. Erdoğan, mesajının sonunda ise "Türkiye, 85 milyonun tamamı için daha özgür, huzurlu ve müreffeh bir yer olana kadar çalışacağız. Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de desteğiyle hep beraber inşa edeceğiz" diye kaydetti. (Kaynak: MA)