Bugün Bursa’da oynan ve yaşanan olaylar nedeniyle gündeme damga vuran Bursaspor ile Amedspor karşılaşmasına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünde açılan görsellere dair soruşturma başlatıldığını ve bazı görevlilerin açığa alındığını açıkladı. Bursa Valiliği’nden şuana kadar herhangi bir açıklama yapılmazken, Diyarbakır Valiliği ise kentin futbol takımına yönelik gerçekleşen saldırılara ilişkin sessizliğini koruyor.

69 gazeteciye dair soruşturmaya 10 yıl sonra takipsizlik 69 gazeteciye dair soruşturmaya 10 yıl sonra takipsizlik

TFF 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden Amedspor, kenti profesyonel ligde temsil eden futbol takımı. Sezon başından beri oynadığı başarılı futbolla liderlik koltuğunun peşini hiç bırakmadı. Ancak bugün oynanan Bursaspor karşılaşması maç kriterlerinden uzak olduğu için Amedspor, puan alamadı.

Kaldığı otel anından maç sonuna kadar fiziksel ve ırkçı söylemlere maruz kalan Amedspor, taraftarından çok büyük destek aldı. Birçok siyasetçi ve eski bürokrat da Amedspor’un karşılaştığı haksızlığı kınadı. Ancak Diyarbakır Valiliği’nden saldırılara maruz kalan kentin futbol takımı Amedspor’a ilişkin tek bir açıklama yapılmış değil.