Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Batman İl Örgütü, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Yeşil Sol Parti İl Eş Sözcüsü Seyit Bilal Evren, bütün baskılara rağmen Yeşil Sol Parti’nin Meclis’te Türkiye’nin üçüncü büyük temsiliyetine ulaşmamasının önemine değindi.

‘Mücadeleyi büyüterek faşizmi yeneceğiz’

DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır “Erdoğan rejiminin baskıcı, despotik yapısına karşı, yüzde 70 oy verilerek ‘dur’ denildi. 20 yıllık iktidar, devletin tüm maddi gücünü arkasına almasına rağmen yüzde 20’lerde kaldı. Parti hedeflerimize ulaşamadık elbette. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi aslında milletvekilli seçiminin önüne geçer. Meclis işlevsiz bir hal alır. Yeni parti ve kısa bir zaman ile seçime girdik. Eksiklikler oldu tabi, öz eleştirisi verilecek. Ancak şu an odak noktamız Cumhurbaşkanlığı seçimi. Burada cehennemin kapıların kapatacağız. Bu hedef ile elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Mücadeleyi büyüterek faşizmi yeneceğiz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Gerçek bir kaset var da yayınlamıyorsan yalancısın, müfterisin Kılıçdaroğlu: Gerçek bir kaset var da yayınlamıyorsan yalancısın, müfterisin