Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben Aleviyim" açıklamasının ardından mezhepçi bir provokasyonla karşı karşıya kaldı.

Bayramın ilk gününde depremlerde ağır hasar alan Adıyaman’daki Belediye Mezarlığı’nı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, inancı üzerinden hedef alındı.

Sözlü saldırının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, 17 Ocak'ta partisinin grup toplantısı konuşmasından bir kesit paylaştı. Kılıçdaroğlu, "seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum, mesela sadece para" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında, "Söz konusu olan çok büyük para. Bu yüzden seçim dönemi provokasyonlar olmasını bekliyorum. Gerçeklerin üstünü örtmeye, gerçekleri eğip bükmeye çalışacaklar ama bilin ki mesele sadece para, sizin çalınan paranız. Sizden ricam, sakin olmanızdır. Bu işi ancak birlikte başarabiliriz" notunu kullandı.

Videoda, "Eğer bana bir şey olursa halkıma emanetimdir, o 418 milyar doları siz tahsil edeceksiniz. Gençlerimizin geleceğidir o para, bu ülkenin doğmamış bebeklerinindir o para. Alacaksınız o parayı, her kuruşunu tahsil edeceksiniz" ifadelerini kullandığı grup toplantısı konuşması yer aldı.

Türkiye 2’nci tur seçimleri için sandık başında Türkiye 2’nci tur seçimleri için sandık başında