Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Destekleri Sigortası ile ilgili yeni bir video paylaştı.

Kılıçdaroğlu, video paylaşımına şu notu düştü: "Neyse biz işimize dönelim. Ev Hanımları’na Aile Destek Sigortalarını öderken, faiz hassasiyeti olanlara, Katılım Bankası seçeneği vereceğiz. Katılım altın hesapları açtıracağız ve ödeme bu hesaplara yapılacak. Gençler bunu annelerinize anlatmamız için yardımınızı rica ediyorum."

‘Aile Destekleri Sigortası parasını, altın olarak ev hanımlarının banka hesaplarına yatıracağız’

HDP ile YSP heyeti: Özdağ’ın ne dediği değil, Kılıçdaroğlu’nun ne dediği önemli HDP ile YSP heyeti: Özdağ’ın ne dediği değil, Kılıçdaroğlu’nun ne dediği önemli

"Aile Destekleri Sigortası" projesinin önemine değinen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Sevgili kadınlar, ev hanımları. Benim en çok değer verdiğim projem Aile Destekleri Sigortası'dır. Bu benim hayatımın en önemli projesidir. Hatta bu ülkeye miras olarak bırakmak istediğim yegane şeydir. Aile Destekleri Sigortası; geliri asgari ücretin altında olan veya hiç geliri olmayan ailelerin gelirlerini yani her evin gelirini asgari ücrete tamamlamaktır. Bu sigorta kişinin doğumundan ölümüne kadar bütün yaşamını sosyal güvence altına almak demektir. Öyle zor bir şey değil bu. Dünyada pek çok ülkede bu sigorta dalı zaten uygulanıyor. Her aileye asgari gelir güvencesi verirseniz; ailede mutluluğu, huzuru ve bereketi sağlarsınız. Ben bunu yapacağım. İnsan onuruna yakışır şekilde yapacağım. Hiç kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceğim. Sözüm söz. Allah'ın izniyle hiç bir çocuğumuz bu topraklarda yatağa aç girmeyecek. Ama benim bir amacım daha var. O da ev kadınını güvenceye almak. Onun için bu parayı kadınların banka hesabına yatıracağım. Ayrıca biliyorum ki ev hanımlarının önemli bir kısmı da katılım bankası hassasiyeti var. Bu kaygı onlarınsa tabi ki bu kaygı aynı zamanda benim de kaygımdır. Katılım bankaları ile anlaşacağız. Altın hesapları açtıracağız. Aile Destekleri Sigortası parasını, altın olarak ev hanımlarının banka hesaplarına yatıracağız. Bu altın hesapları, kadının zırhı olacak. Tek bir yurttaşımız bile ele güne muhtaç olmayacak. Sosyal devletin koruması altında olacak. Hiç ama hiç merak etmeyin.”