Peş peşe 2 heyelan: Toprak altındaki 2'si ağır 18 yaralı kurtarıldı Peş peşe 2 heyelan: Toprak altındaki 2'si ağır 18 yaralı kurtarıldı

T24 yazarı Tolga Şardan'ın tutuklanması, halktv.com.tr muhabiri Dinçer Gökçe'nin gözaltına alınıp serbest bırakılması sonrası bugün de Kısa Dalga yazarı gazeteci Cengiz Erdinç gözaltına alındı. Erdinç'in gözaltına alındığını avukatı Vural Ergül, sosyal medya hesabından duyurdu.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bulunan evinden gözaltına alınan Erdinç'in Ankara'ya götürüldüğü öğrenildi. Ayrıca Erdinç'in bilgisayarına ve cep telefonuna el konuldu.

Gözaltıya ilişkin açıklamalarda bulunan Avukat Ergül, Erdinç ile telefonda konuştuğu sırada evine polislerin gittiğini söyledi. Erdinç'ten gözaltı gerekçesine ilişkin bilgi alamadığını belirten Ergül, "Erdinç'in telefon ve bilgisayarına el konuldu" dedi.

Avukatıyla görüşmesine izin verilmediği öğrenildi. Erdinç'in önce Ayvalık Emniyeti'ne sonra Ankara Emniyeti'ne gönderilecek. Avukat Ergül, Tolga Şardan'ın tutuklanmasına neden olan MİT raporuna ilişkin tweetleri ve açıklamaları nedeniyle gözaltına alındığını tahmin ediyor. (Kaynak: Artıgerçek)