Kıvırcık lahana ve öksüz bir marul kırmızısı yalnızlık ve dahi sarı bir taksinin arka koltuğunda bir damla meniydim... Bir ben mi yalnızdım? Bir ben mi yalnızdım bütün menülerin yarası kabuk bağlamış kabuklu deniz yiyeceklerinde?

İnsandık ve açtık biz.. Yoksa aç olduğumuz için mi insandık... Korna sesleri, datttt... Datttt... Datttt... Oruspu ve serseri bir trafik.. Hafif meşrep bir adam...Hayat serseri bir  taziye ile  ibne bir düğün arası sıkışık..

Serseriler, pislikler ahlaksızlar ,aşağılık ifşacılar ve  bütün hayvanlar  sokakta...Caddeler  yalnız ve karanlık...Eşitim, eşim, sevdam yalnızlık ve  ölüm...Yalnızlık...Her dakika dudaklarımda bir mutsuzluk.. Ve işte show zamanı..

Cehennemde dans

Cennette caz

Bunlar bile size az

Kan cıvıcıtıcı bir Konya kirazı

Ve her gün öleceksiniz biraz biraz..

Kul dili çayında zamazingo bir hayat ve şairin dediği gibi  eşini gaip eyleyen bir kuş...Yalnızlık....

O gece yıldızları da  çalan bizdik...Sana sevdiğini söyle demiştik.. Vakit yok demiştik dinlemedin...Bak her yerde aşk ve kıtlık kol kola...Kırmızı bir kedi kaldırımda, miyavvv.. Kırmızı bir kar yağıyor, kırmızı şemsiyeli bir  oruspunun göbeğine...

Her yer felaket her yer yalnızlık ve meni kokuyor sarı bir taksinin arka koltuğunda. Lahanalar gibi kıvırcık bir yalnızlık...Gece çaresiz, gündüz soluksuz kirleniyor...Ölüm var ölüm..

Şövale ile şövalye arasında kalmış bir harflik fark gibiyim ve yedi aylık düşük yapan dönüşüm ile  değişim programı içinde bir gebeyim sadece işte... Yalnızım yedi aydır ve az sonra düşecek karnımdaki harfler...

İstasyonlar yalnız.. Otogarlar çıplak ve koynundayım iste yalnızlık, seviş benimle.. Günah değilse çift kişilik  şizofren bir yalnızlık...Deniz kenarı ya da en azından deniz manzaralı bir yalnızlık istiyorum..

Ben açım, demek ki insanım? Yoksa insan olduğum için mi  açım çocuğum..

Bir hap,

bir kadeh şarap,

Kırmızı gecelikli bir zina

Ölüm

Ve

Doğum...

Doğdum

İşte ölüyorum

Ve arası sensizlik

Ve yarası insanın, yalnızlık...

Yalnız geldik, yalnız gideceğiz buna da iman edin ve inanın çocuklar.. Motorları yalnızlıklara süreceğiz....

Öperek de geçmiyor hiçbir kıvırcık yalnızlık..

Kalbim senin adına  satılık kör bir bıçak ve yeşil bir salatalık; ruhum kiralık 3+1 niyetine...

Yalnızlık ...Yalnızım.. Yalnızlıktan geberiyorum.. Yalnızköy.. Sabahtan akşama ,akşamdan sabaha kadar...Yerden göğe, gökten Allah'a kadar yalnızım..

Soranım yok, arayanım yok, bir mektup gönderenim bile yok...Hem ne bileyim saçlarım okşayacak bir annem de yok...Sokakta ,evde ,barda, hastanede ,pastanede  okulda ,düğünde ,taziyede, mezarlıkta, yağmurda ve  karda, ve her kaldırımda ve her  kaldırım taşının  dibinde yalnızım...Her yerde, her saat ,her dakika ve  her saniye gözlerinde ve kalbinde  yalnızım....Dünya dönüyor ,güneş doğuyor ay yine  gidiyor ve  yine bir ben  yalnızım ...

Ve şükürler olsun ki  hayalinle yalnızım.. Hem Allah da yalnızları sever belki bir gün....