Mardin’de 22 yaşındaki kadına sistematik tecavüzde bulunan korucu Yakup A. ile arkadaşları Çetin T., Harun Y. ve Suud Ç. hakkında şikayet üzerine Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan korucu Yakup A. ile arkadaşları Çetin T. ve Suud Ç., Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, adresinde bulunmayan Harun Y. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Sistematik tecavüze uğradı

Edinilen bilgilere göre; yaklaşık bir buçuk yıl önce korucu Yakup A. ile arkadaşları Çetin T., Harun Y. ve Suud Ç., 22 yaşındaki genç kadına tecavüzde bulundu. Daha sonra 4 erkeğin şantajlarının artması üzerine kadın geçtiğimiz günlerde intihar girişiminde bulundu. Hastaneye kaldırılan kadın kurtarılırken, yaşadıklarını ailesine anlattı. Bunun üzerine ailesi tarafından kendisinden 40 yaş büyük bir erkekle zorla evlendirilmek istenen kadın, savcılığa giderek kendisine tecavüz eden erkekler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Urfa’da otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı Urfa’da otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Kadının suç duyurusunda bulunması üzerine korucu Yakup A. ile arkadaşları Çetin T., Harun Y. ve Suud Ç. hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında korucu Yakup A., Çetin T. ve Suud Ç. gözaltına alındı. Adresinde bulunamayan Harun Y. hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı.

Faillerin emniyetteki işlemleri sürüyor. (Kaynak: MA)