28 Mayıs’ın stratejisi: Meclis çoğunluğu bizde 28 Mayıs’ın stratejisi: Meclis çoğunluğu bizde

Memleket Partisi Genel Disiplin Kurulu üyesi ve Ankara 3. Bölge 9. sıra milletvekili adayı Çağrı Ünsal, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıklayarak adaylıktan çekilip istifa etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitingine yönelik saldırıyı hatırlatan Ünsal, açıklamasında “Tüm muhalif kesimin mücadeleyi birlikte sürdürmesi kaçınılmaz bir zorunluluk arz etmektedir” dedi.

14 Mayıs seçimlerinin tarihi önemde olduğunu ifade eden Ünsal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Daha dün Erzurum mitinginde yaşananlar, nasıl bir örgütlü kötülükle karşı karşıya olduğumuzun göstergesidir. Hal böyleyken, gelinen noktada 20 yıllık AKP karanlığına karşı siyasi mücadele gösteren tüm muhalif kesimin iç tartışmaları bir kenara koyarak bu mücadeleyi birlikte sürdürmesi kaçınılmaz bir zorunluluk arz etmektedir. Bu nedenlerle, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakını destekleyeceğimi bildiriyor; kuruluşundan bu yana bir neferi olduğum Memleket Partisi'nin politikası ile fikir ayrılığına düşmüş olduğumdan, Ankara milletvekili adaylığından, Genel Disiplin Kurulu üyeliğinden ve parti üyeliğinden derin bir üzüntüyle istifa ediyorum. Parti içerisinde tanımış olduğum tüm yönetici büyüklerimden, arkadaşlarımdan, tüm memleket sevdalılarından affımı istiyorum." (Kaynak: Evrensel)