Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 6 gündür elektriği kesilen Düzova Mahallesi’ni Yeşil Sol Parti milletvekili Halide Türkoğlu’nun da içerisinde bulunduğu heyet ziyaret etti.

Kayıp yakınları eylemi 764’üncü haftasında: Geçmişle yüzleşilmeli Kayıp yakınları eylemi 764’üncü haftasında: Geçmişle yüzleşilmeli

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan ve Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından 6 gündür elektriksiz bırakılan 140 haneli Düzova Mahallesi’nde yaşayan yurttaşları, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Diyarbakır milletvekili Halide Türkoğlu, Çınar Belediyesi Eşbaşkanı Bedri Kaya, kayyım atanan Bismil Belediyesi Eşbaşkanı Orhan Ayaz, belediye meclis üyeleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticileri ziyaret etti.

Mahallede bulunan yas evinde yurttaşlarla bir araya gelen heyete, yurttaşlar yaşadıkları mağduriyetleri anlattı.

690x450nc-amd-16-08-2023-hdp-yesil-sol-qerheta-koy-ziyaret4

İktidarın beşli çetelerin borcunu ödediğini hatırlatarak, “Köylünün de borcunu ödesin” diye tepki gösteren Türkoğlu, "Biz Yeşil Sol Parti milletvekili olarak konuyu Meclis’te de gündeme getireceğiz. Mutlaka bu durumu çözeceğiz. Sıcakların en kavurucu olduğu yaz ayında elektriğin ve suyun olmaması bu halka işkence yapmaktan başka bir şey değil. Resmen köyleri boşaltmaya ve tarımı bitirmeye çalışıyorlar " dedi.