Diyarbakır’dan gezmek için Dersim’e gelen Mehmet Can Demiral (22), Azat Demiral (21) ve Baran Aslantaş'ın bulunduğu araç, 21 Nisan günü Ovacık karayolunun 40. kilometresinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Munzur Çayı’na uçmuştu. Kazanın hemen ardından başlatılan arama çalışmalarında 6 Nisan günü Baran Aslantaş’ın cansız bedeni Ovacık karayolu Miskisağ mevkiinde Munzur Çayı’nda bulunmuştu. Kayıpları arama çalışması çerçevesinde bugün de Ovacık karayolu Venk köprüsü mevkiinde Mehmet Can Demiral’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Munzur Çayı’ndan çıkarılan cenaze, otopsi yapılmak üzere Tunceli Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Diyarbakır Otogarı'nda ikinci tur yoğunluğu Diyarbakır Otogarı'nda ikinci tur yoğunluğu

Öte yandan hala kayıp olan Azat Demiral’ı bulma çalışmalarına ise Munzur Çayı ve Uzunçayır Baraj Gölü’nde devam ediliyor.

Tunceli Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “21.04.2023 günü, Tunceli Ovacık Karayolu üzerinde içerisinde 3 kişinin bulunduğu bir araç Munzur Çayı’na uçmuş, kazanın meydana geldiği tarihten bu yana su üzerinde, kıyı hattı boyunca ve havadan (İHA, helikopter) arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 1000 kişilik ekip ile 19 gündür devam etmektedir. Arama kurtarma çalışmalarının 16. günü olan 06.05.2023 günü kayıp olan gençlerimizden birinin cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 39 kilometre uzakta bulunarak sudan çıkarılmıştır. Bugün yapılan çalışmalar neticesinde; kayıp olan vatandaşlarımızdan birinin daha cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 19 kilometre uzakta bulunarak sudan çıkarılmış, otopsi işlemi için Tunceli Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Kayıp olan üçüncü gencimizi arama çalışmalarımız, Devletimizin tüm imkânlarıyla devam etmektedir. Gençlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verildi.  (Kaynak: İHA)