TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Hijyen ürünlerindeki yüzde 18'lik KDV oranı düşürülmeli ve ÖTV tamamen kaldırılmalı” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Bendevi Palandöken, son dönemlerde sıkça dile getirilen hijyen ürünlerin yüksek fiyatlarına ilişkin KDV ve ÖTV indirim talebinde bulundu.

Daha sağlıklı bir toplum için temizlik ürünlerinin zorunlu bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Palandöken, iktidara çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Bebek ve çocukların bezleri, kadınların, hastaların ya da yaşlıların pedleri de kullanımı zorunlu olan hijyen ürünlerinden. Çamaşır makinesi olmayan ev yok. Yani çamaşır deterjanları, bulaşık deterjanları, bununla birlikte çamaşır suyu, kolonya, dezenfektan, ıslak mendil gibi diğer temizlik ürünlerinin de kullanımı günümüzde artık en temel ihtiyaçlardan. Çağımızla birlikte dinimizin de temizliğe verdiği önem göz önünde bulundurularak herkesin bu ürünlere ulaşabilmesi için, bu hijyen ürünlerindeki yüzde 18'lik KDV oranı düşürülmeli ve ÖTV tamamen kaldırılmalı.”