Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi (PM), Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında partinin Ankara’daki genel merkezinde olağanüstü kongre gündemiyle toplandı.

Diyarbakır’dan ulaşım zammına tepki: Tabanvayla gidip gelmeyi düşünüyoruz Diyarbakır’dan ulaşım zammına tepki: Tabanvayla gidip gelmeyi düşünüyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, toplantının açılışında açıklamalarda bulundu.

Sancar, 28 Mayıs seçimleri sonrası ortaya çıkan ‘yenilgi’ tartışmalarına dikkat çekti ve bu tartışmaların iktidar tarafından dillendirildiğini vurgulayarak, “Topluma bir mağlubiyet ve hezimet duygusu yerleştirmeye çalışıyorlar. Son adım olarak teslimiyet tuzağına bütün toplumsal muhalefet güçlerini düşürmek istiyorlar. Bizler bu tuzakların ve operasyonların farkındayız” ifadelerini kullandı.

Sancar, 28 Mayıs seçimlerine YSP ile seçime girdikleri süreci aktarırken, kapatma davasını hatırlattı ve bundan sonraki süreci YSP ile sürdüreceklerine ifade etti. HDP’nin varlığını sürdüreceğini de söyleyen Sancar, tüm hak ve mücadele alanlarında yer alacaklarını söyledi.