Diyarbakır’da ikinci tur için oy verme işlemi başladı Diyarbakır’da ikinci tur için oy verme işlemi başladı

Gaziantep’te Yeşil Sol Parti’nin (YSP) esnaf ve halk buluşmaları devam ediyor. Nizip’te yaptığı ziyarette konuşan YSP milletvekili adayı Murat Sarısaç, “Antep fıstığı üreticilerinin sorunlarını Meclise taşıyacağım” dedi.

Yurttaşların katılımıyla Gaziler Caddesi ve Turistik Çarşı’da kitlesel yürüyüş yapıldı. Ellerinde el defleriyle esnafı ve çalışanları selamlayan Yeşil Sol Partiler, ilgiyle karşılandı. Renkli görüntülerin de ortaya çıktığı kitlesel yürüyüşte, Yeşil Sol Parti Gaziantep milletvekili adayı Murat Sarısaç “Her yerde söyledim, o yüzden sadece şunu söyleyeceğim. Antep’in sorunları, bizim sorunlarımızdır. Birlikte değiştirip birlikte sorunları çözeceğiz” dedi. 

Yeşil Sol Parti Milletvekili adayları Songül Koçdağ, Sevda Karaca, il eş sözcüsü Mehmet Polat ile HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul da Alevi Kültür Dernekleri’ni ziyaret ederek, farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü, her kesimin eşitlik içinde yaşadığı bir ülke için Yeşil Sol Parti’nin büyümesi gerektiğini belirttiler. 

Yeşil Sol Parti’nin Gaziantep 2’nci sıra milletvekili adayı Murat Sarısaç ise Nizip’te yaptığı ziyaretleri sonrasında ilçenin sorunlarına değindi. Sarısaç, “Nizip’te esnafın sorunlarından çiftçilerin sorunlarına kadar birçok sıkıntı varken burada da yurttaşlar hayat pahalılığı altında eziliyor. Meclis’e gittiğimizde Antep fıstığı üreticilerinin sorunları ve taleplerini mutlaka Genel Kurul gündemine taşıyacağım.” dedi. Gaziantep’te kış mevsimde ciddi boyutlara ulaşan hava kirliliğinin yanında ciddi ekolojik sorunların olduğunu belirten Sarısaç şunları söyledi: “Bugün Nizip’te bir çevre felaketi var. Çünkü Nizip Çayı hâlâ kirli akıyor. İçindeki kimyasal atıklarla yerleşim yerlerinin içinden geçiyor. Doğanın tahrip olmasının yanında burada yaşayan insanlarımızın sağlığı ciddi tehdit altında. Marka şehir denilen kentimize bu yakışmıyor. Söz konusu insan sağlığıyla bir an önce Nizip Çayı’nın temizlenmesi elzem. Biz de gerekli girişimlerde bulunacağız.”