Kaftancıoğlu’ndan “Verdiğiniz oyu koruyun” çağrısı Kaftancıoğlu’ndan “Verdiğiniz oyu koruyun” çağrısı

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 739’uncu gününde devam ediyor.

‘Katliamın yüzlerce tanığı var’

Adliye önünde konuşan Ferit Şenyaşar, ülkede hukukun ihlal edildiğini, yargının bağımsız ve tarafsızlığını yitirdiğini söyledi. İlçede bir katliam yaşandığını belirten Şenyaşar, “Devlet hastanesinde yapılan bir katliam var. Bu katliamın yüzlerce tanığı var. Yine kamera görüntüleri var ama katliamı yapan iktidar partisinden bir milletvekili olduğu için yargı işlemedi ve görevini yapmadı. Bundan dolayı zülüm devam ediyor” dedi.

‘Bu iktidar zulüm ve yolsuzluklarıyla anılacak’

Annesiyle birlikte 2 yıldan beri adliye önünde nöbet tuttuklarını vurgulayan Şenyaşar, “Bu iktidar gittiğinde yaşattığı acı, zulüm ve yolsuzluklarıyla anılacaktır. Türkiye’nin genelinde hukuksuzluk var ama en büyük hukuksuzluk arkamızdaki adliye sarayında yaşanıyor” diye belirtti. 

Suruç’ta 23 kişinin tutuklanmasına tepki gösteren Şenyaşar, 23 kişinin talimatlarla tutuklandığını belirtti. Şenyaşar, "Bu hukuksuzluğu kınıyoruz. Yakında ülkemiz bir seçime gidiyor. Seçimden sonra iktidar değiştiğinde bu hukuksuz kararı veren savcılar da, bağımsız ve tarafsız yargı karşısında hesap verecektir” diye konuştu.