Depremin yaşandığı ilk günlerde soluğu Hatay’da alan Gazi Sak, arama-kurtarma çalışmaları ve gıda dağıtımının ardından talep üzerine en az 150 ailenin çadırını kurdu. 

Maraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremin hemen ardından en çok yıkımın yaşandığı Hatay’da soluğu alan Gazi Sak Şırnak’tan hataya gelen 15 kişilik ekipten biri. Depremden sonra da kentte kalmaya devam eden Sak, şu an hem gıda dağıtıyor hem de çadır kuruyor.

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) haberine göre Samandağlı iki genç ile birlikte hareket eden Sak, dayanışmaya gelen talepler üzerine ihtiyacı olanların çadırlarını kuruyor. Son 10 günde hem kendisi hem de ekibiyle birlikte en az 150 çadır kurdu.

Deprem yaralarını sarmak için kentte bekleyişini sürdüren Sak, "Depremin 3’üncü gününde geldik. Hemen sıcak yemek yetiştirmeye çalıştık. Boş zamanlarımızda enkazlara gittik. Enkazlar sonlanınca çadır kurma işine girdik. Buradaki insanların çoğu hala seralarda yaşıyor. Çadır olmadığından ötürü buralarda yaşıyorlar. Samandağ bölgesinde bayağı çadır eksikliği var. Başvuran herkesin çadırlarını kurmaya gidiyoruz. Oraya başvuranlar bize adres ve konum atıyorlar. Bu ailemiz de bugün başvurdu. Konuma geldik. Çadırı kuracağız. Çadır kurmayı burada öğrendim. Farklı farklı çadırlar kurdum. Eğer daha önce kurduğum çadırsa işimiz erken biter, yoksa iş uzar." ifadelerini kullandı.